OZONOWANIE / DEZYNFEKCJA / ODKAŻANIE

Ozonowanie to najlepszy sposób na stworzenie niemalże sterylnego środowiska, bez wirusów, bakterii, alergenów, grzybów oraz uwolnienie pomieszczeń od nieprzyjemnych zapachów. Badania wykazują destrukcyjny wpływ ozonu na roztocza, owady i inne drobnoustroje występujące w siedlisku ludzi. Ozonowanie jest bezpieczną procedurą dezynfekcji przestrzeni zamkniętych bez użycia środków chemicznych, jest skuteczniejszy od chloru i fluoru. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. 

Ozon (tzw. tritlen) jest niebieskim gazem, który posiada gęstość większą od powietrza, dzięki czemu jest idealnym środkiem dezynfekującym zarówno powietrze, jak i wodę. Działa zabójczo na organizmy jedno- i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek, tj. bakterie, wirusy czy grzyby. Ozon nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu, nie odkłada się w tkankach organizmów żywych, nie skaża gleby ani wody, nadmiar ozonu rozkłada się do tlenu, co czyni ozon bardzo proekologiczny i przyjazny dla środowiska. Istotną zaletą wykorzystania ozonu do dezynfekcji jest fakt, że jest on generowany na miejscu i wyłącznie w razie potrzeby. Nie ma również konieczności monitorowania skutków ubocznych dezynfekcji, ponieważ takie nie występują.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu personelowi oraz klientom, regularnie ozonujemy powierzchnie naszego sklepu medycznego oraz magazynu, dlatego ryzyko zarażenia wirusami w tym covid ograniczone jest do minimum.  

U nas można czuć się bezpiecznie nie tylko pod względem jakości obsługi, ale również czystego powietrza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta sprzedażową.

Liczymy iż obdarzą nas Państwo zaufaniem i dołączą do grona naszych zadowolonych klientów. Chętnie udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i porad.

 

 

ozonowanie


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.