logotyp

kontakt gora

Jeżeli wartość produktu medycznego jest wyższa od ustalonego limitu NFZ istnieje możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania do sprzętu ze środków PFRON za pośrednictwem samorządowych jednostek terenowych (MOPS, PCPR itp.). Wysokość dofinansowania z w/w środków może wynosić nawet do 150% limitu wyznaczonego przez NFZ.

Aby otrzymać takie dodatkowe dofinansowanie, należy złożyć do PCPR-u / MOPS-u odpowiednie dokumenty:

  1. wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania na sprzęt
    (dostępny w każdym PCPR/MOPS lub do pobrania ze strony internetowej właściwej instytucji) wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
  2. oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej, w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym,
  3. ksero zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne wydanego przez lekarza specjalistę (NFZ),
  4. fakturę pro formę lub końcową na dany sprzęt, np. wózek.

Jeśli przedmiot ortopedyczny został już odebrany, a udział własny zapłacony, można starać się o zwrot zapłaconej kwoty udziału własnego. W tym celu należy również złożyć powyższy wniosek wraz z dokumentami do odpowiedniej jednostki MOPS bądź PCPR.

UWAGA! Wysokość dofinansowania uzależniona jest od wysokości środków finansowych jakimi dysponuje dana placówka MOPS/PCPR. W związku z tym ilość dofinansowań na sprzęt może zostać ograniczona.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.