Dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, do likwidacji barier w komunikowaniu się, barier technicznych lub architektonicznych.

Jest to kolejna forma dofinansowania ze środków PFRON, która pozwala starać się o dofinansowanie w wysokości do 95% wartości sprzętu na zakup np.: łóżka rehabilitacyjnego, podnośnika transportowo-kąpielowego, podnośnika wannowego, schodołazu, szyn najazdowych oraz ramp, a także innych specjalnych urządzeń ułatwiających komunikowanie się i funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.

Aby otrzymać takie dodatkowe dofinansowania, należy złożyć do PCPR-u / MOPS-u odpowiednie dokumenty:

  1. wypełniony „wniosek dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny, likwidacje barier technicznych, architektonicznych lub w komunikowaniu się (wnioski dostępne w każdym PCPR/MOPS lub do pobrania ze strony internetowej właściwej instytucji),
  2. orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
  3. zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia,
  4. oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej, w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym,
  5. fakturę pro formę na dany sprzęt.

Wniosek można również przesłać w formie elektronicznej za pomocą SOW- System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON : www.sow.pfron.org.pl

Po przyznaniu dofinansowania niezbędne jest: podpisanie umowy z MOPS/ PCPR, następnie zakup sprzętu oraz przedstawienie dowodu zakupu.

UWAGA! Wysokość dofinansowań uzależniona jest od wysokości środków finansowych jakimi dysponuje dana placówka MOPS/PCPR. W związku z tym kwoty dofinansowań mogą się od siebie różnić, a ilość dofinansowań na sprzęt może zostać ograniczona.

*Więcej informacji oraz pomoc w uzyskanu dofinansowania można uzyskać u naszego specjalisty od zaopatrzenia pod nr tel. 570 621 839. 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.