Jednym z podstawowych problemów na jaki natykają się osoby, które chcą zdecydować się na zakupów schodołazów jest to jaki tak właściwie powinni wybrać. Dostępne są bowiem schodołazy kroczące i gąsienicowe. Jako, że jesteśmy firmą oferującą zarówno schodołazy kroczące jak gąsienicowe w Nakle nad Notecią, postanowiliśmy, że udzielimy wam odpowiedzi na to pytanie:

  • schodołazy gąsienicowe - to dość spore urządzenie średnio mierzy około 1 metra długości i ma szerokość 40 centymetrów, a jego waga to zazwyczaj 40 do 50 kilogramów. Można to uznać za wadę i rzeczywiście nią jest. Z drugiej strony jednak, schodołazy gąsienicowe, mają jedną, bardzo istotną zaletę. Mianowicie dzięki wykorzystaniu w nich gąsienic, schodołaz praktycznie sam stabilizuje się na schodach i jest w stanie po nich wjeżdżać i zjeżdżać bez większego udziału osoby trzeciej co mimo wszystko czyni z niego bardzo wygodne urządzenie. Ze względu na duże gabaryty, schodołazy gąsienicowe wykorzystuje się raczej w budynkach użyteczności publicznej gdzie pozwalają na łatwe i szybkie przewożenie osób niepełnosprawnych.
  • schodołazy kroczące -  Jego wymiary średnio to 120 cm wysokości, 30 centymetrów szerokości oraz 30 centymetrów długości. Waży zaledwie 25 – 35 kilogramów co sprawia, że mieści się on praktycznie wszędzie w tym również w bagażniku waszych samochodów. Jest to urządzenie mobilne a jak sama nazwa wskazuje, kroczy on po schodach niczym prawdziwy człowiek. Ze względu na to w przeciwieństwie od schodołaz gąsięnicowego, wymaga on o wiele więcej pracy w kontekście stabilizacji, którą musimy przypilnować na własną rękę. Jest to wciąż jednak, świetne urządzenie do użytku prywatnego.

Decydując się więc na zakup schodołaza, musicie najpierw sprawdzić w jaki sposób będzie on wykorzystywany i jakie są gabaryty schodów na których będziecie z niego korzystać. Na tej podstawie dokonujcie wyboru. Jako że oferujemy wam bardzo dobre schodołazy kroczące i gąsienicowe w Nakle nad Notecią, to zapraszamy was do kontaktu z nami.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.