Wiele osób, które inwestują bądź zastanawiają się nad kupnem schodołazów zastanawiają się nad tym, jakie są różnice między schodołazami kroczącymi i schodołazami gąsienicowymi. Jako, że oferujemy wam zarówno schodołazy kroczące jak i schodołazy gąsięnicowe na terenie miejscowości Białe Błota, wiemy o tym, jak ważna jest to dla was kwestia. Dlatego też postanowiliśmy pokrótce opisać różnice między oboma typami schodołazów:

  • schodołazy kroczące - poruszają się po schodach na zasadzie kroków. Sprawdzają się na schodach zarówno prostych, jak i kręconych. Ich zaletą jest niewielka waga i rozmiar. Dzięki temu bardzo łatwo jest je przenosić. Maksymalny udźwig schodołazów kroczących wynosi 120 kilogramów. Urządzenie to można kupić w zestawie z wózkiem inwalidzkim bądź z fotelikiem. Pracują w dwóch trybach: ciągłym i przerwanym i posiadają trzystopniową regulację prędkości.
  • schodołazy gąsienicowe - jak sama nazwa wskazuje, poruszają się one na gąsienicach, które najeżdżają na krawędź schodów. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu można szybko nauczyć się sterowania. Są one najlepszym wyborem na wyjątkowo szerokie schody. A to dlatego, że do schodołazów gąsięnicowych, można podpiąć praktycznie każdy rodzaj wózka. Ponadto, warto zauważyć, że niektóre z modeli schodołazów posiadają hamulec elektromagnetyczny. Jest to równoznaczne z wysokim bezpieczeństwem użytkowania danego modelu.

Jeżeli poszukujecie wysokiej jakości schodołazów kroczących i gąsięnicowych na terenie miejscowości Białe Błota oraz okolic, to serdecznie zapraszamy was do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy najlepsze schodołazy dostępne obecnie na rynku.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.