Jako, że oferujemy wam usługi ozonowania, dezynfekcji oraz odkażania w Dobrczu, to przyda się objaśnienie różnicy między czyszczeniem a dezynfekcją.

Czyszczenie oznacza fizyczne usuwanie materii organicznej, takiej jak zarazki i brud, z danej powierzchni. Dezynfekcja oznacza użycie środków chemicznych do zabijania zarazków na powierzchniach.

Czyszczenie jest równie ważne jak dezynfekcja, ważne, ponieważ materia organiczna może hamować lub zmniejszać zdolność środka dezynfekującego do zabijania zarazków.

Nie jesteśmy do końca pewni, jak długo koronawirus przetrwa na powierzchniach. Jeśli jest podobny do innych koronawirusów, może przetrwać kilka godzin, a potencjalnie nawet kilka dni. To, jak długo przeżyje, może zależeć od temperatury, wilgotności i od tego na jakiej powierzchni osiadł.

Trudno też powiedzieć dokładnie jaki ma zasięg. Gdy ktoś kaszle lub kicha, zwłaszcza jeśli nie zakrywa ust, prawdopodobnie powierzchnie pobliżu tej osoby zostaną zanieczyszczone.

Ręce często są odpowiedzialne za przenoszenie patogenów z jednego miejsca do drugiego, więc przedmioty, których ludzie często dotykają, są najbardziej narażone na zanieczyszczenie.

Często dotykanymi przedmiotami mogą być piloty do telewizora, drzwi lodówki, szafki kuchenne, powierzchnie kuchenne, krany i klamki. Oczywiście istnieją urządzenia takie jak telefony i iPady, ale one raczej nie są używane przez wiele osób poza nami. Koronowirus jak widać, wciąż pozostaje zagadką. Mimo to jednak oferujemy wam usługi ozonowania, dezynfekcji i odkażania w Dobrcz gdyż wierzymy, że można zmniejszyć ryzyko zarażenia. na różne sposoby jak na przykład przy pomocy dezynfekcji. Wirus to z pewnością wyzwanie, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy z nim walczyć na różnych frontach.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.