Jako, że oferujemy wam ozonowanie, dezynfekcję oraz odkażanie w Chełmży, to chętnie wyjaśnimy wam na czym polega ozonowanie. Otóż ozon jest jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących. Jest 50 razy bardziej skuteczny w dezynfekcji w porównaniu z najpopularniejszym środkiem dezynfekującym. Główną zaletą wykorzystania ozonu do dezynfekcji jest fakt, że ozon jest wytwarzany na miejscu czyszczenia i nie trzeba go przewozić. Nie ma również potrzeby monitorowania skutków ubocznych dezynfekcji, ponieważ takich nie ma.

Ozon (tak zwany trioksygen) jest niebieskim gazem o gęstości większej niż powietrze, co czyni go idealnym środkiem dezynfekującym zarówno powietrze, jak i wodę. Zabija pojedyncze i wielokomórkowe organizmy o niskiej specjalizacji komórkowej, tj. bakterie, wirusy (w tym COVID-19) lub grzyby . Jego czas działania wynosi około 30 minut, po tym czasie można cieszyć się świeżym powietrzem i pokojami w domu wolnymi od zarazków. Do dziś naukowo nie potwierdzono, że jakikolwiek mikroorganizm stał się odporny na działanie dezynfekujące ozonu. Jest to zdecydowanie największa zaleta ozonowaniu. Drobnoustroje oraz bakterie nie są po prostu w stanie mu się przeciwstawić.

Ozonowanie jest aktem stosowanym w bardzo różnych obszarach. Do najważniejszych można zaliczyć dezynfekcje różnego rodzaju pomieszczeń (pokoi, domów, piwnic, magazynów, biur, sklepów, basenów, przebieralni, hoteli, szpitali, gabinetów lekarskich itp.). Biorąc pod uwagę dane przedstawione powyżej, trudno się dziwić, że ozonowanie jest takie popularne. Jest to po prostu skuteczna metoda dezynfekcji na którą warto się zdecydować. Mając to na uwadze, oferujemy wam ozonowanie, dezynfekowanie oraz odkażanie w Chełmży. Zależy na waszym zadowoleniu.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.