Dezynfekcja jest uważana za podstawowy mechanizm dezaktywacji/likwidacji organizmów chorobotwórczych w celu zapobiegnięcia rozprzestrzenianiu się chorób przenoszone drogą wodną czy powietrzną. Ozon powstaje, gdy cząsteczki tlenu (O2) są dysocjowane przez źródło energii na atomy tlenu, a następnie zderzają się z cząsteczką tlenu tworząc wysoce niestabilny gaz czyli ozon (O3 ), który jest używany do dezynfekcji przez takie firmy jak nasza. Która oferuje wam ozonowanie, dezynfekcję oraz odkażanie w Białych Błotach. W procesie dezynfekcji, ozon jest wytwarzany na miejscu czyszczenia, ze względu na swoją niestabilność. Tam po całym procesie rozkłada się na elementarne cząstki tlenu w krótkim czasie po dezynfekcji.

Ozon jest bardzo silnym utleniaczem. Warto jednocześnie zauważyć, że mechanizmy dezynfekcji za pomocą ozonu obejmują:

  • Bezpośrednie utlenianie / niszczenie ściany komórkowej bakterii i drobnoustroju;
  • Rozkład bakterii i drobnoustrojów do nieszkodliwej postaci;

Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem dezynfekcji przy wykorzystaniu ozonu jest zadbanie o to, żeby osoby, które decydują się na skorzystanie z tego typu usługi miały pewność, że ich dom czy mieszkanie są w całości wolne od drobnoustrojów oraz bakterii, które mogłyby stanowić zagrożenie, zwłaszcza dla osób z obniżoną odpornością. Mają to na uwadze, nasza firma oferuje wam ozonowanie, dezynfekcje oraz odkażanie w Białych Błotach, kładąc szczególny nacisk na to, żeby usługa była wykonana w jak najlepszy sposób. Zależy nam bowiem na tym, żebyście mogli czuć się w stu procentach bezpiecznie. Jest to dla nas absolutna podstawa w działaniu.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.