Urządzenia cpap są stosowane w leczeniu bezdechu sennego od 1981 r. Dr Colin Sullivan po raz pierwszy zauważył potencjalną korzyść, płynącą ze stałego, ciśnieniowego przepływu powietrza wytwarzanego za pomocą silnika odkurzacza swojej matki. Bezdech senny wcześniej wymagał tracheostomii do rozwiązania, omijając problemy związane z gardłem.

Dzięki dopasowanej masce, rurce i maszynie, która może wytwarzać ciśnienie powietrza, sprawił on, że zaburzenie bezdechu ustąpiło. Było to niezwykłe odkrycie, które spotkało się z początkowym sceptycyzmem. Więc jego urządzenie zdobyło popularność rynkową dopiero pięć lat później.

Nowoczesne maszyny cpap działają w oparciu o te same zasady, co początkowe urządzenia opracowane przez doktora Sullivana. Maszyny są ustawione na dostarczanie ciśnienia od 4 centymetrów ciśnienia wody (CWP) do maksymalnie 25 CWP. To powietrze jest często przepuszczane przez podgrzewany nawilżacz i dostarczane rurkami do interfejsu maski.

Stały przepływ powietrza pod ciśnieniem tworzy poduszkę wzdłuż górnych dróg oddechowych. Niektórzy opisali to jako szynę pneumatyczną (powietrzną), która zapobiega zapadaniu się gardła. Zapobiega to przemieszczaniu się miękkiego podniebienia i języka do dróg oddechowych. Redukuje on również wibracje, które generują dźwięk chrapania. Może łagodzić obrzęk w nosie i usuwać śluz z dróg oddechowych. Wspierając drogi oddechowe urządzenie sprawia, że oddech normalizuje się, a jakość snu poprawia się wraz z ustaniem przerw w śnie, wywołanych bezdechem.

Jesteśmy firmą, która oferuje wam najlepsze aparaty CPAP do bezdechu sennego w Niemczu, dlatego zapraszamy was do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tutaj coś dla siebie. Jako że posiadamy najlepsze aparaty CPAP do bezdechu sennego w Niemczu (co potwierdzają liczne atesty), to jesteśmy pewni, że będziecie zadowoleni z standardu, który otrzymacie.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.