Bezdech senny jest sytuacją w której zablokowane zostają górne drogi oddechowe bądź dochodzi do tzw. ustania wentylacji płuc podczas snu na okres dłuższy niż 10 sekund. Jak wskazują eksperci, można wyróżnić trzy różne rodzaje bezdechu sennego to jest:

  • obturacyjny bezdech senny (OBS) – w tym przypadku, podczas snu mięśnie gardła i język wiotczeją, częściowo lub całkowicie blokując przepływ powietrza przez drogi oddechowe pomimo wysilonej pracy płuc. Często objawia się wzmożonym i głośnym oddechem (chrapanie) lub całkowitym, chwilowym zablokowaniem oddechu. Warto tutaj zwrócić uwagę na jedną rzecz. Chrapanie, mimo że przyjęliśmy je za coś normalnego, nie jest pozytywnym zjawiskiem i wskazuje na solidne problemy z oddechem.
  • centralny bezdech senny (CBS) – w tej sytuacji, podczas snu następuje zatrzymanie przepływu powietrza przez drogi oddechowe z równoczesnym zatrzymaniem ruchów oddechowych klatki piersiowej i brzucha. Jest to spowodowane chwilową przerwą w dopływie impulsów nerwowych z mózgu do mięśni oddechowych. Często objawia się krótkotrwałym ustaniem oddechu. Wyjątkowo niebezpieczna odmiana bezdechu sennego, która może nawet zabić człowieka.
  • mieszany (OBS+CBS) – w tym przypadku jest to mieszana forma bezdechu obturacyjnego i centralnego w różnych proporcjach nasilenia. Równie groźna jak samo CBS.

Biorąc te informacje pod uwagę, można z łatwością zauważyć, że bezdech senny jest z czymś z czym zdecydowanie ma żartów. Mając więc wasze zdrowie na uwadze, oferujemy wam aparaty CPAP do bezdechu sennego, których sprzedaż prowadzimy między innymi w Koronowie. Dzięki tym aparatom, wasz sen będzie o wiele bezpieczniejszy i spokojniejszy. Aparaty CPAP do bezdechu sennego, takie jak te, które oferujemy wam w Koronowie, to urządzenia, posiadające atesty i które są powszechnie wykorzystywane w procesie leczenia osób chorych na bezdech senny.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.